نقد و برسی

تخصصی خودرو

موتور S54 BMW

موتور S54 BMW

سایت ما به تمام چیزهایی که کارخانه bmw برای موتورهای ولید خود تنظیم می‌کند اختصاص دارد. ما تحلیل تنظیم ویژه موتور , تحلیل نگهداری , تعمیرات و غیره را نشر می‌کنیم , ما مشتاقان bmw هستیم و هدف ما فراهم کردن هر چیزی است که شما نیاز دارید که bmw را به یک هیولا تبدیل کنید . . امیدواریم که به زودی راجب F80 m3 و F82 m4 GTS یک مقاله اضافه کنیم .

اصولا وقتی کسی می‌گوید ” m3 ” , فورا ً به اوایل دهه ۲۰۰۰ برمی گردم . m3 یکی از شناخته‌شده‌ترین و مشهورترین طراحی در تمام زمان‌ها است . در چشمان علاقه مندان , E46 m3 بهترین طراحی اتاق و بی نظیرترین طراحی موتور را دارد.

در حالی که E46 m3 پر از ویژگی‌هایی است که آن را به یک کودک طلایی در ترکیب bmw m تبدیل می‌کند , ستاره واقعی نمایش موتور ۳.۲ لیتری  S54 خطی – ۶ است که آن را قدرت می‌دهد . موتور S54 که اغلب به عنوان یکی از بهترین موتورهای خطی – ۶ در تمام مدت شناخته می‌شد , به هم سو کردن میراث inline – ۶ کمک می‌کرد . همانطور که در دیگر موتورهای عملکرد bmw معمول است , S54 اختلاف بسیار کمی با موتور M54  در مدل‌های استاندارد E46 دارد . در عوض , این روش با استریت – ۶ که در نسل قبلی E36 m3 یافت شد , شایع‌تر است.

S54 به چند دلیل مورد ستایش قرار گرفته‌است . همانطور که در مورد بسیاری از موتورهای BMW خطی – ۶ s دیگر , S54 به خاطر تحویل برق صاف و تخت در کل محدوده rev شناخته می‌شود . قابلیت اطمینان نقطه قوت دیگری برای S54 است که تا به امروز یکی از معتبرترین موتورهای bmw محسوب می‌شود . همچنین چه کسی می‌تواند این صدای اگزوز را فراموش کند?

Engine: BMW S54 Engine

Configuration: Inline-6 Cylinder

Displacement: 3.2L (3,246 cc)

Aspiration: Naturally Aspirated

Valvetrain: DOHC, Dual-VANOS, 4-valves per cylinder

Block/Head: Cast Iron/Aluminum

Bore x Stroke: 87.0 mm x 91 mm

Compression Ratio: 11.5:1

Weight: Long Block ≈ 478lbs

Horsepower: 333 hp

موتور S54 بزرگ‌ترین موتور ارائه‌شده از کارخانه BMW در شاسی E46 در نظر گرفته است . موتورهای استاندارد M52 و M54 در محدوده E46 در تعویض و از ۲.۰ لیتر به ۳.۰ لیتر تغییر یافت که S54 با ۰.۲ لیتر بیشتر یعنی 3.2 لیتری تولید شد .

BMW S50 vs S54 Engine

موتور S50 که موتور ( یورو ) E36 m3 را تقویت می‌کند , شاید معیار بهتری برای مقایسه با S54 باشد , زیرا آن‌ها تفاوت کمی دارند , در ابتدا هر دو S50 و S54 با 3.2 لیتر بوده و همان شتاب ۹۱ mm را به نمایش می‌گذارند . علاوه بر این , هر دو موتور ساختمان بلوک مشابهی داشتند که هر کدام از آن‌ها از چدن ساخته شده‌ بودند . در حالی که بلوک آلومینیومی M54 بدون شک سبک‌تر است , بلوک چدن – آهن S54 سفتی ساختاری را به طور قابل‌توجهی افزایش داده و قادر به تحمل نیروهای شدیدتر است . البته مانند S50 B32 دارای یک میل‌لنگ فولادی با دوازده counterweights است .
در حالی که S50 و S54 برخی شباهت‌ها را دارا میباشند , اما به طور کلی چند ارتقا قابل‌توجه برای S54 وجود دارد و آن را به موتور refined تبدیل می‌کند. سر سیلندر S54 قطعا ً جایی است که بیشتر تفاوت‌ها در آن قرار دارند . موتورهای S50 و S54 هر دو موتورهای ۲۴ سوپاپ هستند . در حالی که S50 دارای یک سر سیلندر دو قسمتی است , یک بخش است که وزن را به طور کلی ذخیره می‌کند . یک نسخه بازبینی‌شده از زمان‌بندی متغیر double BMW را نشان می‌دهد که نسبت به سیستم‌های VANOS نسل قبل حساس‌تر است .

سایر پیشرفت‌ها شامل camshafts توخالی آهن و میل انگشتی به جای lifters با سبک سطلی قدیمی‌تر است . عنصر دیگری که از موتور S50 قبلی قرض گرفته شده‌بود , پمپ‌های روغن را مهار می‌کرد که مانع از کم پاشی روغن از موتور به اطراف پیستون می‌شد .

کدام ماشین‌ها از موتور S54 استفاده می‌کنند ?

زمانی که به لیست وسایل نقلیه‌ای که کارخانه مجهز به موتور S54 آمد می‌رسد , این لیست بسیار کوتاه است . در حالی که S54 در درجه اول به خاطر گنجاندن آن در E46 m3 شناخته شده‌بود , در جاده Z3M / Coupe , E85 / E86 Z4M و جاده Wiesmann mf ۳ نیز استفاده می‌شد .

  • 2000-2006 BMW M3
  • 2000-2002 BMW E36/8 Z3M Coupe/Roadster
  • Wiesmann MF 3 Roadster

موتورهای S54 مورد استفاده در هر یک از کاربردهای ذکر شده در بالا دارای اشکال قدرت کمی متفاوتی هستند که عمدتا ً به نحوه تنظیم آن‌ها boil . به عنوان مثال , S54 spec با توان US / Coupes , در مقایسه با ۳۳۳ اسب‌بخار m3 و ۳۱۴ lb – ft گشتاور در trim ما , یک اسب‌بخار و ۲۶۲ lb – ft گشتاور تولید می‌کند .
یک کاربرد جالب از S54 با اتومبیل Wiesmann mf ۳ آمد که یک اتومبیل سفارشی آلمانی و قابل تبدیل ساخته‌شده با دست است که یک شرکت بی ام بی ترن را قرض گرفته‌است . S54 در mf ۳ کمی از آنچه که در m3 یافت می‌شود uprated , چون ۳۴۳ اسب‌بخار و ۲۶۹ پوند – فوت گشتاور تولید می‌کند .

bmw S54 یکی از آن موتورهای نادر است که واقعا ً لبخند بر روی صورت شما می‌گذارد وقتی برای سبقت گاز میدهید حتی در حالت trim . ویژگی‌های S54 منحصر به فرد هستند و واقعا ً نمادی از فرمول BMW – ۶ هستند . این واقعا ً یک موتور است که ثابت می‌کند شما به القای اجباری یا شمارش سیلندر دو رقمی نیاز ندارید تا قدرت کافی داشته باشید و قابل‌اعتماد باشد . از نظر نحوه عملکرد شتاب, انتقال توان آن را می‌توان در یک کلمه خطی توصیف کرد .

در این نمودار dyno , شما به چند چیز توجه خواهید کرد . اول اینکه, داشتن منحنی توانی و گشتاور ثابت و خطی نسبت به منحنی گشتاور که S54 تولید می‌کند , تقریبا ً غیرممکن است . مقدار بسیار ثابتی از گشتاور توسط S54 از ۲,۷۰۰ دور بر دقیقه تا ۷,۰۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌شود که تنها یک قطره کوچک در نزدیکی قله دور rev است .
این یک داستان مشابه از نظر قدرت اسب‌بخار است , با ساختمان قدرت در یک مسیر ثابت تا رسیدن به اوج خود در حدود ۷,۹۰۰ دور بر دقیقه . منحنی‌های گشتاور و توان ثابت , جز اصلی موتورهای جدا شده طبیعی هستند , اما S54 آنقدر خطی است که تکان‌دهنده است .
تا جایی که این امر با عملکرد دنیای واقعی برابر است , موضوع این است که وقتی راننده پای خود را پایین می‌فشارد , دقیقا ً می‌دانید که چه انتظاری باید داشته باشد . بر خلاف with یا دیگر موتورهای القایی اجباری که باید کمی صبر کنید تا یک ضربه به پشت خود را احساس کنید , احساس می‌کنید که قدرت S54 به تدریج و قابل‌پیش‌بینی است . این دلیل بزرگی است که مردم وقتی به موتورهای جدا شده طبیعی خود می‌رسند , تحسین bmw را می‌گویند .

BMW S54 Engine Mods and Upgrades

دو مسیر مشترک وجود دارد که علاقه مندان هنگام تغییر موتور S54 به آن می‌پردازند . به طور کلی , می‌تواند به دو مسیر مجزا تقسیم شود . القای اجباری یا به طور طبیعی خارج می‌شود . هر کدام مزایا و مسائل خاص خود را دارد و هر دوی آن‌ها می‌توانند به طور مشابه گران شوند  . با این گفته , بحث در مورد گزینه‌های القای اجباری S54 در این مقاله سایت گناوه بسیار زیادی را در بر می‌گیرد , اما اگر علاقه کافی وجود داشته باشد , مقاله‌ای خواهیم نوشت که منحصرا ً آن موضوع را پوشش می‌دهد . برای این منظور , به برخی از رایج‌ترین و موثرترین و مقرون‌به‌صرفه ترین تغییرات S54 و اثر کلی آن‌ها بر عملکرد , خواهیم پرداخت .

S54 Underdrive Pulley Set

چرخش موتور S54 استاندارد , عمدتا ً حرکت پمپ فرمان , حرکت پمپ آب و حرکت آلترناتور , همه توان را از موتور خود دریافت می‌کنند . از آنجا که آن‌ها توسط موتور رانده می‌شوند , اصطکاک اضافی عملکرد موتور را به صورت جزئی کاهش می‌دهد و توان کلی را کاهش می‌دهد . هدف از یک مجموعه راندمان بهتر underdrive کاهش مقدار وزن و مقاومت است که راندمان به مقدار کمی قدرت درهم گره خورده ، اضافه می‌کنند .
راندمان  Underdrive یک aftermarket است که از نظر قیمت ارزش دارد یا نه . برخی از مردم ادعا می‌کنند که افزایش عملکرد تبلیغ شده از راندمان underdrive بسیار کم‌تر از آنچه که بیشتر سازندگان ادعا می‌کنند , قابل‌توجه است و احتمالا ً درست است . با این حال , این واقعا ً نکته تبلیغی نیست . هدف واقعی آن‌ها کاهش میزان تلفات نیروی کمکی از موتور است .
بیشتر افرادی که راندمان underdrive را بر روی S54 خود اجرا می‌کنند , ادعا می‌کنند که تفاوت قابل‌توجهی در عملکرد وجود دارد , به خصوص وقتی که با سایر مولفه‌ها مثل دریافت S54 ارتقا یافته جفت می‌شوند . علاوه بر آزاد کردن برخی از قدرت به‌دام‌افتاده , راندمان underdrive کیفیت دارای مزیت بسیار پایدار بودن است . بیشتر pulleys کارخانه bmw از پلاستیک ساخته می‌شوند و در حالی که قوی هستند , گاهی اوقات می‌توانند بشکنند . داشتن پروانه آلومینیومی آرامش ذهن را فراهم می‌کند .
اغلب مشتاقان همچنین ادعا می‌کنند که بهتر است از underdriving پروانه آلترناتور صرف‌نظر کنند. Underdriving پروانه آلترناتور می‌تواند در طول قابلیت شارژ بی‌کار , ناکافی و آسیب بالقوه به اجزای حساس به ولتاژ , منجر به نوره‌ای کم‌نور شود. به همین دلیل , بهتر است که با پروانه پمپ آب و فرمان توان just , به آن بچسبید .

یکی از بارزترین ویژگی‌های موتور S54 , بدنه throttle آن است . ITBs به طور معنی‌داری پاسخ گاز و جریان هوا را به موتور افزایش می‌دهد . آن‌ها همچنین صدای بسیار خوبی تولید می‌کنند . اگر تاریخ E46 m3 را بدانید , شانس کمی وجود دارد که درباره the m3 CSL نشنیده باشید . یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده آن در زیر هود , airbox با فیبر کربن است . علاوه بر خنک شدن , فواید دیگری وجود دارد .
دریافت رو به افزایش برای اکثر وسایل نقلیه از نظر قدرت تقریبا ً ناچیز است  . این مساله در وهله اول مربوط به طراحی بدنه S54 است که از افزایش‌یافته جریان بسیار سود می‌برند . افزایش جریان هوا نیز به طور قابل‌توجهی از پاسخ گاز خروجی بهره می‌برد. شما احساس می‌کنید که در پاسخ دادن به اتان از یک جعبه سبک , افزایش چشمگیری خواهید داشت . فراتر از عملکرد , یک airbox سبک  نیز نویز موتور S54 شما را زنده می‌کند . از آنجا که ITBs بیشتر نوردهی می‌شوند و جریان هوا به طور چشمگیری افزایش می‌یابد , نویز القایی بسیار برجسته‌تر خواهد بود .
محبوب‌ترین airbox سبک CSL توسط شرکتی به نام Karbonius تولید می‌شود که یک کپی تقریبا ً یک‌سان از فیبر کربن را به محصولی که در مورد آن پیدا می‌کنید , تولید می‌کند . این کپی از اسکن سه‌بعدی یک کارخانه CSL airbox تولید می‌شود و از الیاف کربن prepreg ساخته می‌شود . در حالی که تقریبا ً یک‌سان است , airbox Karbonius در برخی از جنبه‌های طراحی کارخانه بهبود می‌یابد . برای مثال , هواکش فیبر کربن برای افزایش جریان هوا به داخل موتور بزرگ‌تر هستند . فضای داخلی جعبه نیز صاف شده و برای کاهش تلاطم داخلی جلا داده می‌شود .
با تمام این موارد , یک airbox سبک می‌تواند قدرت را تا حدود ۲۵ اسب‌بخار با آهنگ مناسب افزایش دهد . این امر علاوه بر پاسخ بسیار بهتر دریچه گاز و صدای واقعا ً tantalizing که تولید می‌کند .

همانند بیشتر موتورها , S54 می‌تواند مقدار قابل‌توجهی از توان را از یک آهنگ ECU کیفیت بدست آورد . به طور کلی , دو مسیر وجود دارد که می‌توانید از نظر آهنگ‌های S54 پایین بروید . شما می‌توانید یک آهنگ ” کنسرو ” نصب کنید , به این معنی که یک آهنگ کاملا ً فراگیر است که یک شرکت تنظیم برای the کنار هم قرار داده‌است , یا می‌توانید یک آهنگ dyno دریافت کنید . در حالی که آهنگ‌های کنسرو شده می‌توانند افزایش توان قابل‌توجهی را فراهم کنند و به عنوان گزینه ارزان‌تر کار کنند , اما تنظیم کردن اتومبیل با توان S54 گزینه موثرتر , قابل‌اعتماد و فردی برای کسی است که به دنبال فشار دادن آخرین قطره از S54 است .
بسته به اصلاحاتی که شما برای اجرای آن انتخاب می‌کنید , در هر صورت ممکن است به یک آهنگ سفارشی نیاز باشد . اغلب آهنگ‌های کنسروی S54 برای بهینه‌سازی S54s به شدت تغییر یافته ساخته نمی‌شوند . برای مثال , اگر شما دوربین‌های Schrick را به روز رسانی می‌کنید , یک اگزوز کامل سفارشی و القای اجباری , یک آهنگ خارج از قفسه راه رفتن نیست . آهنگ‌های کنسروی برای صاحبان S54 ساخته می‌شوند که مجهز به وسایل نقلیه معمولی و سبک هستند و به دنبال قدرت تا ۱۵ اسب‌بخار هستند .
اگر کاره‌ای زیادی با S54 انجام داده‌اید , بهترین شرط این است که تنظیم را به متخصصان واگذار کنید . یک آهنگ سفارشی عملکرد فردی شما را براساس اصلاحاتی که با خودروی خاص خود انجام داده‌اید , بهینه می‌کند . از آنجا که آهنگ‌های سفارشی بسیار سفارشی هستند , آن‌ها همچنین بیش‌ترین قدرت را استخراج می‌کنند , زیرا آهنگ‌های کنسرو شده معمولا ً به دلایل ایمنی و قابلیت اطمینان بر روی میز قدرت می‌گذارند . اگر هیچ فروشگاه تنظیم تخصصی bmw در منطقه شما وجود نداشته باشد , آهنگ‌های دوردست نیز یک گزینه هستند . تنظیم از راه دور به یک برنامه ویژه bmw tuner اجازه می‌دهد تا از راه دور S54 را بر روی یک اتصال بی‌سیم تنظیم کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

سایدبار